top of page

 

 

                                                                                 KÖMÜR ÜRETİMİ 

              DEMİRAY GRUP, kömür üretimini bölgede kendisine ait ve / veya ortak olarak çalıştırdığı firmalarla 1985 yılından bu yana yapmaktadır.

  Ülkemizin nufus ve buna bağlı enerji ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. İthal enerjiye bağımlığımızın artmasının önüne geçmek ancak kendi yeraltı        zenginliklerimizi verimli , iyi ve doğru teknolojik yöntemleri , mühendislik bilgileri de kullanarak mümkündür. Bu nedenle DEMİRAY GRUP , yerli ve  yabancı birçok kurum ve konusunda uzman ekiplerle çalışmaktadır. Kömür üretimini yaparken çevre ve iş güvenliği faktörlerine maximum önem ve özen  göstermek en önemli önceliğimizdir. Kömür üretiminde çevreye ve doğaya zarar vermeden , kaynaklarımızı , insan gücünü en doğru ve emniyetli bir  şekilde kullanmamız gereklidir. Bölgede grubumuza ait kömür sahalarının büyük bir bölümü açık işletme yapılmaya uygun vasıftadır. Bölgede tarım ve      hayvancılık ağırlık olup , kömür üretimi yapılan yerlerde hemen hemen yerleşim yoktur.

                Bölgenin en büyük avantajı , kömürün üretim yapılarak teskin ve sanayi amaçlı kullanılması durumunda ürünün nakliyesinin demir ve deniz yolu ile  taşımacılığa son derece uygun bir konumda  bulunmasıdır. Karadeniz otoyolunun ortasından geçen 60,000 hektarlık birbirine komşu olan kömür  sahalarımızın kömürün karayolu taşımacılığı için de son derece  elverişli bir noktada olduğu önemli bir ayrıntıdır. Kömür sahalarımızın bulunduğu alanın  üzeründen geçen enerji iletişim hatları , termik santral projemiz  için en önemli detaydır. Su kaynaklarının bölgede yeterli olması kömürün işletmeciliği ve  elektrik üretimi içinde hayati bir konudur. 

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                          OUTPUT OF COAL  

 

            DEMIRAY GROUP is active in output of coal since 1985 in the region, with its own and / or partnership facilities.

 The consumption of energy escalates more each day with the increase of population. It is possible to forestall the dependence of energy importation of our  country if we efficiently utilize our underground resources with the enforcement of advanced technology and engineering methodology.

 Consequently, our  group only cooperates with the local or international experts who are entirely specialist in their fields. Our priority has always been to  care about the  environmental and labor security at maximum level during coal production.

 It is always necessary to utilize the natural sources properly, to use labor power utmost safe condition and to prevent damages in nature and environment  during output of coal. The coal mine fields and licenses that are in the domain of our group are mostly appropriate to work in open pit mining system. In  general, the income recourses rely on agriculture and livestock in the area and the residential areas rarely exists.

 One of the biggest advantages of the area is the location where there is the availability of interconnection in between the road, sea and rail transportation  during carrying the goods to local customers as well as the customers in overseas.

 Another significant advantage of our mine licenses in respect of their location is that , the main highway of Karadeniz area is passing through in our mining  area of 60,000 hectars from one end to the other.The electricity grid and electric network of Karadeniz region is also passing through our mine licenses  location. The sufficiency of water reserves in the area for the production of coal and the electricity is the vital issue for the feasibility.

 

 


 

                 

                         HAKKIMIZDA    ALTIN VE KIYMETLİ MADENLER       MADEN VE ENERJİ       DIŞ TİCARET          İLETİŞİM          ÖDEME 

                                               2015 Demiray Kıymetli Madenler AŞ. Tüm hakları saklıdır. BA VE WIX ile hazırlanmıştır.

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
  • Wix Google+ page
bottom of page